Bałwanek i koraliki

Już po świętach, a ja nie zdążyłam pokazać wszystkich bożonarodzeniowych kartek, które zrobiłam. Ale nic straconego, lepiej późno niż wcale. Pomysł na tę pracę zaczerpnęłam od Moniś-ki. Do tła przykleiłam nici z koralikami i bałwanka. Sięgnęłam po potłuczoną bombkę – kilkanaście machnięć wałkiem i brokat gotowy. Wykorzystałam go do stworzenia gwiazdek. Dodałam jeszcze napis oraz falbankę i przykleiłam wszystko do kartki. Jak dla mnie świetna praca.

Pozdrawiam serdecznie :)   Kokardka z choinką

Zrobiłam kolejną prostą bożonarodzeniową kartkę, tym razem w moim ulubionym – fioletowym kolorze. Wykorzystałam tło w najzwyklejsze gwiazdki. Przykleiłam na nie wstążkę z kokardką tak, aby wyglądały jakby zawiązano je na zapakowanym prezencie. Dokleiłam różowe cyrkonie, piękny obrazek z niebieską choinką na srebrnym tle i tradycyjnie skorzystałam ze stempla z napisem. Nie napracowałam się zbytnio przy tej kartce ale bardzo mi się podoba. A Wam?

 Znowu bombki

Niestety nie posiadam zbyt wielu obrazków ze świątecznymi motywami, które można umieścić na kartkach, więc radzę sobie jak mogę. Bombki wycięłam z kolorowego papieru i zawiesiłam na wstążkach. Kontury bombek posmarowałam klejem i obtoczyłam w brokacie. Przy pomocy dziurkacza brzegowego wycięłam ozdobne falbanki i znów wykorzystałam stempel z napisem. A tak wygląda gotowa bożonarodzeniowa kartka:Kartka z choinką

Zrobienie tła tej świątecznej kartki nie było trudne: przykleiłam dwa rodzaje papieru, przez jeden przechodzi szeroka, czerwono – półprzezroczysta wstążka. Na złączeniu umieściłam czarny, ozdobny pasek wycięty dziurkaczem brzegowym. Za choinkę posłużył trójkąt z jasnozielonego papieru. Najwięcej czasu zajęło mi przyklejenie wszystkich ozdóbek. Oczywiście nie mogło zabraknąć napisu „Wesołych Świąt”.

 Kartka z gwiazdą

Przez ostatnie dni chodzę po domu i szukam czegoś, co można by wykorzystać do zrobienia kartki. Nawet nie wiedziałam, że znajduje się w nim  tyle fajnych rzeczy. Dziś na przykład natknęłam się na śliczną gwiazdę wykonaną ze słomy. Przykleiłam ją na kolorowe tło, wycięłam ozdobne falbanki i ostrokrzew. Dodałam wstążkę oraz napis i voilà – wyszła piękna bożonarodzeniowa kartka.